SPA - LIEČEBNÉ KÚPELE

 
Moj príbeh s OZONOTERAPIOU začal pred pár rokmi...
Počas mojej praxe som sa u mojich zákazníkov čoraz častejšie stretávala s rôznymi kožnými problémami, ktoré sa aj napriek návštevám veterinárnych ambulancií nezlepšovali. Ako prípadov pribúdalo, nevedela som sa zmieriť s tým, že pre nich neviem nič urobiť, že im osobne nedokážem nijak pomôcť, len odporučením konzultácie s veterinárom.  A tak som začala hľadať a študovať. Vďaka nútenému voľnu počas pandémie koronavírusu bolo času dostatok. V zahraničných salónoch som objavila túto procedúru, a bola som nadšená z výsledkou, ktoré s ňou dosahovali. 
Smer bol stanovený, cesta sa začala...
Hltala som každú informáciu, vyhľadávala rôzne zahraničné semináre o funkcii kože a imunitného systému psov, aby som pochopila PRÍČINU PROBLÉMOV. Dnes, po viac než 3 rokov som hrdá, že moje úsilie prináša ovocie. 
Množstvo zákazníkov mi zveruje svojich psíkov a vkladá mi do rúk dôveru, za čo som nesmierne vďačná. 
Na vavrínoch som však nezaspala. Stále sa v tejto téme ďalej vzdelávam, spájam silu prírodných ingrediencií a terapií pre dobro mojich psích zverencov a školím o tejto úžasnej procedúre aj začínajúce prevádzky psích salónov ako školiteľka Asociácie strihačov psov Slovenska (ASPS).
 

Chcieť krásneho psa, môže byť luxus, ale chcieť zdravého psíka, by mala byť samozrejmosť.

 
SPÁJAME PRÍJEMNÉ S UŽITOČNÝM
Wellness procedúry a masáže predstavujú skvelý relax, pri ktorom si dokonale oddýchneme. SPA však už dávno nie je len výsadou ľudí. Wellness a SPA procedúry poskytujú Vášmu miláčikovi liečebné, preventívne ale aj relaxačné účinky. 
Pôvod výrazu SPA pochádza z latinskej skratky 
S: Solus = zdravie 
P: Por = s 
A: Aqua = voda
čo v podstate znamená zdravie podporované vodou

Potrpím si na kvalitu, preto používam kvalitnú certifikovanú kozmetiku pre zvieratá značky IV SAN BERNARD a výhradne prírodné esenciálne oleje terapeutickej kvality, ktoré vyberám individuálne, podľa potreby psíka (posilnenie pohybového aparátu, dýchacieho systému, podpora kože, ukľudnenie, protizápalové a protisvrbiace účinky...). 

Najväčšie výhody SPA terapie :

-pomáha pri plesniach, kvasinkách, bakteriálnym infekciám, zápaloch kože ,lupinám, dermatitídam,..

- tlmí bolesť, zmierňuje opuchy a zápaly

- zmierňuje svrbenie

 -pomáha pri pyodermii

-dezinfikuje a čistí kožu psíkov

-zjemňuje otlaky a zhrubnutú sloniun kožu (najmä na lakťoch a nose)

-dodáva srsti výživu, zlepšuje rozčesávanie srsti a dodáva jej krásny lesk

-pomáha zmierňovať proces nadmerného, či chronického pĺznutia

-výrazne podporuje rast novej zdravej srsti (alopécia, lysiny, hormonálne zmeny, strata srsti po kojeni,  nevhodnom ostrihaní,...)

-urýchľuje hojenie rán 

-znižuje symptómy artritídy

- uvoľňuje svalové napätie a stres, pomáha pri liečbe pohybového aparátu

-pomáha pri regenerácii po operáciách a úrazoch, 

- pomáha pri fyzickej a psychickej záťaži (agility, pracovné psy)

-posilňuje krvný obeh

-posilňuje lymfatický obeh 

-podporuje tvorbu červených a bielych krviniek

-má priaznivý vplyv aj na nervový systém

-uľahčuje dýchanie

 

Ozonoterapia, hydromasáž, ílové, bahenné masky z mŕtveho mora a zábaly sú vhodné pre všetky vekové skupiny (od šteniatka až po seniora) a všetky plemená psíkov. Neodporúča sa gravidným a kojacim fenám.
 

SPA funguje na princípe vírivej vane. Tieto psie kúpele pozostávajú z 2 navzájom prepojených procedúr, hydromasáže a ozonoterapie

Používame prístroj, ktorý spĺňa parametre pre liečbu psov. Psia koža totiž absorbuje 5-8x viac látok než ľudská, a preto sa v žiadnom prípade nesmú používať perličkové ozónové kúpele pre ľudí !

Veľmi jemné bublinky dokážu preniknúť aj cez bohaté osrstenie, až na samotnú kožu psa, a tým ju dôkladne ošetriť . Ozón (O3)- má silné dezinfekčné vlastnosti , je až 300x účinnejší ako chlór. Veterinárny dermatológovia ho veľmi radi zaraďujú do liečebných programov, keďže vďaka pôsobeniu prostredníctvom kúpeľa, až do hĺbky kože sa celá liečba zefektívni a urýchli.

Bublinky vháňané do vody pod tlakom otvárajú póry a okysličujú krv, ktorá je roznášaná do všetkých orgánov v tele. Tým stimuluje celý krvný obeh, lymfatický obeh, srdcovú činnosť a podporuje tvorbu červených a bielych krviniekUvoľňuje napätie a únavuUľahčuje dýchanie a pracovný režim všetkých vnútorných orgánov. Masíruje a uvoľňuje svaly.

Tieto kúpele majú blahodárny vplyv na harmóniu celého vnútorného prostredia psíka. 

SPA kúpeľ  až 10x znásobuje intenzitu a účinky prírodných esenciálnych olejov a kozmetiky použitej v kúpeli. Vpravuje do kože a tela psíka všetok materiál a výživu, ktorú potrebuje, vo veľmi krátkom čase a vo vysokej intenzite. Silné bublinky čistia pokožku hĺbkovo, prinášajú intenzívnu výživu, hydratáciu a obnovu prirodzenej lipidovej vrstvy pokožky.

Ozonoterapia pôsobí aj ako prevencia, ktorú šijeme presne na mieru Vášmu psíkovi, s prihliadaním na možné genetické predispozície a proti recidíve doliečených ochorení.

Úžasné výsledky sú dosahované pri pĺznutí a sezónnom presrsťovaní psíkov, kedy sa zmierňuje pĺznutie až o 85% ! 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FREKVENCIA :

Ako často alebo koľkokrát absolvovať ozonoterapiu aby sa žiadané výsledky dostavili?

Odpoveď: Všetko záleží od stavu psíka. Či problém trvá krátko alebo už psíka trápi dlhšie a je chronický. Často je potrebné prisôsobiť k liečbe stravu, pridať vitamíny či iné pomocné látky. Je to individuálne, ale urobíme všetko preto, aby sme vášmu psíkovi uľavili a pomohli mu v čo najkratšom čase.

- pri kožných problémoch odporúčam aspoň 2-3 kúpele v kratších časových intervaloch, aby sa problém odstránil a telo dokázalo zregenerovať rýchlejšie.

- pri nadmerne pĺznucich psíkoch (bez kožných problémov,bez hormonálnych anomálií) sa mi osvedčilo striedanie kúpeľa a ozonoterapie

Plán liečby stanovujem individuálne po získani potrebných informácii a absolvovaní úvodnej konzultácie na osobnom stretnutí.

 

Výsledky liečebných kúpeľov s využitím ozonoterapie v našom salóne

Hydratačná kúra

Kvasinky, svrbenie, dlhodobé vyhryzávanie labiek

  

Komplexná liečba rozsiahlej dermatitídy

Lupiny a suchá, devitalizovaná pokožka a srsť

 

Čistenie pokožky (komedónov)

 

Rozčesávanie splstnatenej srsti

 

Vyčesávanie a redukcia pĺznutia

 

Relaxačný kúpeľ s podporou pohybového aparátu (obľúbený u seniorov)

 

Samozrejme kúpeľ je vhodný aj pre psíky so zdravou kožou, ktorý si pri ňom oddýchnu a užívaju si ho.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Najpoužívanejšie základné masky a zábaly, ktoré prispôsobujeme individuálne každému psíkovi:

Masky a zábaly: dary prírody, ktoré sú plné vitamínov, minerálov, čistia a vyživujú pokožku

 

Zábal regeneračný- regeneruje všetky typy srsti, posilňuje chlp bez toho aby bol ťažký. Zabraňuje predčasnému stárnutiu chlpu, chráni srsť pred voľnými radikálmi. Dlhá srsť sa po ňom ľahko vyčesáva a udržuje rozčesaná. Krátka srsť je krásne lesklá a pevná.

Zábal na redukciu pĺznutia- ideálny pre krátku a strednú srsť, ktorá nadmerne pĺzne, srsť je mdlá a bez lesku.

Zábal na podporu rastu srsti- je to kombinácia ílového zábalu a prírodných esenciálnych olejov, ktoré vyživujú pokožku a stimulujú chlpové folikuly, čím prispievajú k podpore rastu zdravej srsti

Zábal na suchú až lupinatú pokožku- zábal s tou najväčšou kopou výživy a prírodných olejov obnovuje štruktúru chlpu. Vhodný na ošetrenie kože so seboreou

Zábal proti svrbeniu a začervenaniu pokožky- má čistiace a antibakteriálne účinky, znižuje svrbenie kože. Dodáva koži lesk a vzdušnosť

Ílový zábal (zo zeleného alebo červeného ílu)- obsahujú prírodné zložky na hĺbkové čistenie kože a srsti. Vhodné pri kožných ochoreniach ako folikulitídy, komedony (čierne bodky-uhry) v oblasti mazovej chvostovej žľazy, ... Vhodné ako doplnková liečba demodikózy a dermatofytózy.

Zábal z mŕtveho mora-  je bohatý na viac ako 35 rôznych minerálov a okrem iného magnézium a potassium, ktoré lieči kožné ochorenia, pôsobí uvoľňujúco na pohybový aparát, prehreje kĺby, a podporuje tiež cirkuláciu krvi. Je ideálny pre citlivé či staršie psíky.

 

Či už chcete zlepšiť psíkov zdravotný stav, alebo mu len dopriať oddych a wellness, neváhajte, a objednajte sa na konzultáciu .

 

 

 

KONTAKT

Moldavská cesta 45
1. poschodie
Košice
04011

OTVORENÉ PODĽA OBJEDNÁVOK
0905 151 684
Vytvorené službou Webnode