SPA - LIEČEBNÉ KÚPELE

 
Moj príbeh s OZONOTERAPIOU začal už v roku 2020
Počas mojej praxe som sa u mojich zákazníkov čoraz častejšie stretávala s rôznymi kožnými problémami, ktoré sa aj napriek návštevám veterinárnych ambulancií nezlepšovali. Ako prípadov pribúdalo, nevedela som sa zmieriť s tým, že neviem nič urobiť, že im nedokážem nijak pomôcť.  A tak som začala hľadať a študovať. Vďaka nútenému voľnu počas pandémie koronavírusu bolo času dostatok. V zahraničných salónoch som objavila túto procedúru, s ktorou dosahovali úžasné výsledky. 
Smer bol stanovený, cesta sa začala...
Hltala som každú informáciu, vyhľadávala rôzne zahraničné semináre o funkcii kože a imunitného systému psov, aby som pochopila PRÍČINU PROBLÉMOV. Dnes, po viac než 3 rokov som hrdá, že moje úsilie prináša ovocie. 
Množstvo zákazníkov mi zveruje svojich psíkov a vkladá mi do rúk dôveru, za čo som nesmierne vďačná. Ale na vavrínoch som veru nezaspala. Stále sa vzdelávam, spájam silu prírodných terapií pre dobro mojich psích zverencov a školím o tejto úžasnej procedúre aj začínajúce prevádzky psích salónov.
 

Chcieť krásneho psa, môže byť luxus, ale chcieť zdravého psíka, by mala byť samozrejmosť.

 
SPÁJAME PRÍJEMNÉ S UŽITOČNÝM
Wellness procedúry a masáže predstavujú skvelý relax, pri ktorom si dokonale oddýchneme. SPA však už dávno nie je len výsadou ľudí. Wellness a SPA procedúry poskytujú Vášmu miláčikovi liečebné, preventívne ale aj relaxačné účinky. 
Pôvod výrazu SPA pochádza z latinskej skratky 
S: Solus = zdravie 
P: Por = s 
A: Aqua = voda
čo v podstate znamená zdravie podporované vodou

Potrpím si na kvalitu, preto používam dermatokozmetiku Iv san BERNARD vyvíjanú s veterinármi a výhradne prírodné esenciálne oleje terapeutickej kvality, ktoré vyberám individuálne, podľa potreby psíka (posilnenie pohybového aparátu, dýchacieho systému, podpora kože, ukľudnenie, protizápalové a protisvrbiace účinky...). 

Ozonoterapia, hydromasáž, ílové, bahenné masky a zábaly sú vhodné pre všetky vekové skupiny (od šteniatka až po seniora) a všetky plemená psíkov. Neodporúča sa gravidným a kojacim fenám.
 

SPA funguje na princípe špeciálnej vírivej vane. Tieto psie kúpele pozostávajú z 2 navzájom prepojených procedúr, hydromasáže a ozonoterapie

Používame špeciálny prístroj od poprednej talianskej firmy Iv San Bernard, ktorý spĺňa parametre pre liečbu psov. Psia koža totiž absorbuje 5-8x viac látok než ľudská, a preto sa v žiadnom prípade nesmú používať perličkové ozónové kúpele pre ľudí !

Veľmi jemné bublinky dokážu preniknúť aj cez bohaté osrstenie, až na samotnú kožu psa, a tým ju dôkladne ošetriť . Ozón (O3)- má silné dezinfekčné vlastnosti a veterinárny dermatológovia ho veľmi radi zaraďujú do liečebných programov, keďže vďaka pôsobeniu prostredníctvom kúpeľa, až do hĺbky kože sa celá liečba zefektívni a urýchli.

Bublinky vháňané do vody pod tlakom otvárajú póry a okysličujú krv, ktorá je roznášaná do všetkých orgánov v tele. Tým stimuluje celý krvný obeh, lymfatický obeh, srdcovú činnosť a podporuje tvorbu červených a bielych krviniek. Uvoľňuje napätie a únavuUľahčuje dýchanie a pracovný režim všetkých vnútorných orgánov. Masíruje a uvoľňuje svaly.

Tieto kúpele majú blahodárny vplyv na harmóniu celého vnútorného prostredia psíka. 

SPA kúpeľ  až 10x znásobuje intenzitu a účinky prírodných esenciálnych olejov a kozmetiky použitej v kúpeli. Vpravuje do kože a tela psíka všetok materiál a výživu, ktorú potrebuje, vo veľmi krátkom čase a vo vysokej intenzite. Silné bublinky čistia pokožku hĺbkovo, prinášajú intenzívnu výživu, hydratáciu a obnovu prirodzenej lipidovej vrstvy pokožky.

Ozonoterapia pôsobí aj ako prevencia, ktorú šijeme presne na mieru Vášmu psíkovi, s prihliadaním na možné genetické predispozície a proti recidíve doliečených ochorení.

Úžasné výsledky sú dosahované pri pĺznutí a sezónnom presrsťovaní psíkov, kedy sa zmierňuje pĺznutie až o 85%

Najväčšie výhody SPA terapie :

-pomáha pri plesniach, kvasinkách, bakteriálnym infekciám, zápaloch kože ,lupinám, dermatitídam,..

- tlmí bolesť, zmierňuje opuchy a zápaly

- zmierňuje svrbenie

 -pomáha pri pyodermii

-dezinfikuje a čistí kožu psíkov

-zjemňuje otlaky a zhrubnutú sloniun kožu (najmä na lakťoch a nose)

-dodáva srsti výživu, zlepšuje rozčesávanie srsti a dodáva jej krásny lesk

-pomáha zmierňovať proces nadmerného, či chronického pĺznutia

-výrazne podporuje rast novej zdravej srsti (alopécia, lysiny, hormonálne zmeny, strata srsti po kojeni,  nevhodnom ostrihaní,...)

-urýchľuje hojenie rán 

-znižuje symptómy artritídy

- uvoľňuje svalové napätie a stres, pomáha pri liečbe pohybového aparátu

-pomáha pri regenerácii po operáciách a úrazoch, 

- pomáha pri fyzickej a psychickej záťaži (agility, pracovné psy)

-posilňuje krvný obeh

-posilňuje lymfatický obeh 

-podporuje tvorbu červených a bielych krviniek

-má priaznivý vplyv aj na nervový systém

-uľahčuje dýchanie

Výsledky liečebných kúpeľov s využitím ozonoterapie v našom salóne

Liečba kvasiniek

     

Liečba rozsiahlej dermatitídy

Čistenie komedónov

Rozčesávanie splstnatenej šteňacej srsti

 

Výživa srsti a zmiernenie pĺznutia

Relaxačný kúpeľ s podporou pohybového aparátu, vhodný najmä pre seniorov

Lupiny a devitalizovaná srsť

Hydratačná kúra pre dhosrsté plemená

 

Samozrejme kúpeľ je vhodný aj pre psíky so zdravou kožou, ktorý si pri ňom oddýchnu a užívaju si ho.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Najpoužívanejšie základné masky a zábaly, ktoré prispôsobujeme individuálne každému psíkovi:

Masky a zábaly: dary prírody, ktoré sú plné vitamínov, minerálov, čistia a vyživujú pokožku

 

Zábal regeneračný- regeneruje všetky typy srsti, posilňuje chlp bez toho aby bol ťažký. Zabraňuje predčasnému stárnutiu chlpu, chráni srsť pred voľnými radikálmi. Dlhá srsť sa po ňom ľahko vyčesáva a udržuje rozčesaná. Krátka srsť je krásne lesklá a pevná.

Zábal na redukciu pĺznutia- ideálny pre krátku a strednú srsť, ktorá nadmerne pĺzne, srsť je mdlá a bez lesku.

Zábal na podporu rastu srsti- je to kombinácia ílového zábalu a prírodných esenciálnych olejov, ktoré vyživujú pokožku a stimulujú chlpové folikuly, čím prispievajú k podpore rastu zdravej srsti

Zábal na suchú až lupinatú pokožku- zábal s tou najväčšou kopou výživy a prírodných olejov obnovuje štruktúru chlpu. Vhodný na ošetrenie kože so seboreou

Zábal proti svrbeniu a začervenaniu pokožky- má čistiace a antibakteriálne účinky, znižuje svrbenie kože. Dodáva koži lesk a vzdušnosť

Ílový zábal (zo zeleného alebo červeného ílu)- obsahujú prírodné zložky na hĺbkové čistenie kože a srsti. Vhodné pri kožných ochoreniach ako folikulitídy, komedony (čierne bodky-uhry) v oblasti mazovej chvostovej žľazy, ... Vhodné ako doplnková liečba demodikózy a dermatofytózy.

Zábal z mŕtveho mora-  je bohatý na viac ako 35 rôznych minerálov a okrem iného magnézium a potassium, ktoré lieči kožné ochorenia, pôsobí uvoľňujúco na pohybový aparát, prehreje kĺby, a podporuje tiež cirkuláciu krvi. Je ideálny pre citlivé či staršie psíky.

 

Či už chcete zlepšiť psíkov zdravotný stav, alebo mu len dopriať oddych a wellness, neváhajte, a objednajte sa na konzultáciu .

 

 

 

KONTAKT

Moldavská cesta 45
1. poschodie
Košice
04011
0905 151 684
Vytvorené službou Webnode