SLUŽBY

 

Poskytujeme profesionálne služby s použitím kvalitnej kozmetiky pre psíkov značky Iv san Bernard.
 

Poskytujeme nie len štandardnú strihovú úpravu, ale aj niečo navyše.

Či už chcete psíkovi dopriať kúpeľ v luxusnej rade kozmetiky s prídavkom kaviáru či arganového oleja, alebo rovno SPA kúpeľ s uvoľňujúcou hydromasážou, u nás ste na správnej adrese.

Pri kožných problémoch odporúčame liečivú silu zábalov, ozonoterapie a esenciálnych olejov, ktoré dodajú výživu, hydratáciu, zmiernia svrbenie či odstránia napr. lupiny a kvasinky.

Zároveň ponúkame širokú škálu produktov na domácu starostlivosť (od bežnej až po kvalitné profesionálne rady), s výberom ktorých rada poradím.
 

1) Kúpanie : základom správnej starostlivosti a peknej úpravy je kvalitná príprava srsti. Pravidelné kúpanie odstraňuje odumreté kožné bunky a srsť, a uvoľňuje miesto novým, zdravým.  Preto vám v našom salóne pred každou úpravou, psíka vždy okúpeme vo vhodnej kozmetike a ošetríme pokožku balzámom. Následne psíka vyfénujeme a prečešeme. V cene je aj skrátenie pazúrikov, kontrola a bežné čistenie očí a uší, kontrola a prípadné vytlačenie análnych žliaz. 

Kúpeme aj veľké plemená

 

2) Vyčesávanie a rozčesávanie: po vhodnom kúpeli si poradíme s vyčesaním podsady, či so zamotanou srsťou, za použitia správnej šetrnej techniky, vhodného náradia a kvalitnej kozmetiky.

    

3) Kompletná úprava: kúpanie + úprava srsti 

Keď je už kožúšok vykúpaný a rozčesaný, môžme ho striho upraviť. Psíkov upravujeme podľa štandardu plemena, alebo vyberáme psíkovi vhodný strih podľa stavu srsti a Vašich predstáv. V cene služby je aj skrátenie pazúrikov, kontrola a bežné
 čistenie očí a uší, kontrola a prípadné vytláčanie análnych žliaz.

  

4) Trimovanie:  Ide o špecifickú úpravu srsti (ručné vytrhávanie už dozretých chlpov, ktoré sa nedokážu z pokožky samé uvoľniť) u plemien,  ktoré si vyžadujú tento typ úpravy pre zachovanie štruktúry a kvality srsti. Pri tejto špecifickej úprave sa trimuje špinavá srsť a až potom sa psík kúpe. Nakoľko po trimovaní môže byť pokožka citlivá, odporúčam po trimovaní očistný ozónový kúpeľ, ktorý ju vyčistí, dezinfikuje folikuly a dodá výživu pre rast novej srsti, alebo minimálne ošetrenie Nagayu procedúrou. V koncovej cene služby je kúpeľ, skrátenie pazúrikov, kontrola a bežné čistenie očí a uší, kontrola a prípadné vytláčanie análnych žliaz.

5) Masky a zábaly:

 Tieto dary prírody sú plné vitamínov a minerálov, ktoré čistia a vyživujú pokožku. Ich benefity môžme využiť buď ako samostatný zábal alebo v kombinácii s ozonoterapiou, ktorá dokáže ich účinky znásobiť. Tým nám poskytne skvelý nástroj napr. pri liečbe rôznych kožných ochorení alebo pri výžive suchej kože, či liečbe kvasiniek. Ponúkame širokú paletu zábalov a másk , ktoré individuálne prispôsobujeme na mieru potrieb každého psíka.

Zábal hydratačný- vhodný pre všetky dĺžky a druhy srsti, obsahuje kvalitné esenciálne oleje, ktoré chlp hydratujú do hĺbky a uzamknú vlhkosť vo vnútri.

Zábal regeneračný- regeneruje všetky typy srsti, posilňuje chlp bez toho aby bol ťažký. Zabraňuje predčasnému stárnutiu chlpu, chráni srsť pred voľnými radikálmi. Dlhá srsť sa po ňom ľahko vyčesáva a udržuje rozčesaná. Krátka srsť je krásne lesklá a pevná.

Zábal na redukciu pĺznutia- ideálny pre krátku a strednú srsť, ktorá nadmerne pĺzne, srsť je mdlá a bez lesku.

Zábal na podporu rastu srsti- je to kombinácia ílového zábalu a prírodných esenciálnych olejov, ktoré vyživujú pokožku a stimulujú chlpové folikuly, čím prispievajú k podpore rastu zdravej srsti.

Zábal na suchú až lupinatú pokožku- zábal s tou najväčšou kopou výživy a prírodných olejov obnovuje štruktúru chlpu. Vhodný na ošetrenie kože so seboreou

Zábal proti svrbeniu a začervenaniu pokožky- má čistiace a antibakteriálne účinky, znižuje svrbenie kože. Dodáva koži lesk a vzdušnosť

Špeciálna starostlivosť o bezsrsté plemená- starostlivosť zameraná hlavne o kožu píkov. Oproti bežným zasrsteným plemenám je starostlivosť omnoho náročnejšia, nakoľko je koža vystavovaná vplyvom počasia a prostredia priamo. Často trpia suchou pokožkou s prítomnosťou čiernych bodiek (komedónov), hlavne na chrbte a oblasti nad chvostom. Ide o upchatie mazovych žliaz, ktoré môže viesť až k zápalom kože .

Ílový zábal- obsahuje prírodné zložky na hĺbkové čistenie kože a srsti. Vhodný pri kožných ochoreniach ako folikulitídy, komedony (čierne bodky-uhry) v oblasti mazovej chvostovej žľazy, ... Vhodný ako doplnková liečba demodikózy a dermatofytózy.

Zábal z mŕtveho mora-  je bohatý na viac ako 35 rôznych minerálov a okrem iného magnézium a potassium, ktoré lieči kožné ochorenia, pôsobí uvoľňujúco na pohybový aparát, prehreje kĺby, a podporuje tiež cirkuláciu krvi. Je ideálny pre citlivé či staršie psíky.

6) SPA - liečebné kúry - ozonoterapia a hydromasáž

Svojmu psíkovi môžte u nás dopriať aj niečo viac ☺️ Nadštandardné služby , ktoré majú liečebné, preventívne ale aj relaxačné a regeneračné účinky.

Množstvo blahodárnych účinkov  od regenerácie a liečby kožných problémov (kvasinky, bakteriálne infekcie, dermatitídy, vypadávanie srsti (alopécia), cez uvoľňujúce a povzbudzujúce kúpele na pohybový aparát pre seniorov, protipĺznuce a podsadu uvoľňujúce kúry,... Až po celkovú podporu činnosti vnútorných orgánov , ich prekrvenie a hojenie  rán po operáciách.

Služba zahŕňa SPA program podľa potreby, aplikáciu vhodnej kozmetiky, umytie šampónom a záverečné ošetrenie srsti kombináciou masiek, kondicionérov a olejov. Vysušenie srsti, prečesanie, kontrola a bežné čistenie očí, uší, skrátenie pazúrikov, kontrola a prípadné vytláčanie análnych žliaz.

Viac o účinkoch v samostatnej sekcii TU 

 

7) Výstavná úprava: v našom salóne pripravujeme vo výstavnej úprave plemeno pomeranian, nemecký špic a čínsky naháč. Ak sa plánujete zúčastniť výstavy, odporúčam pred ňou absolvovať pravidelnú predprípravu, aby v deň "D", bola srsť v čo najlepšej kvalite.

  

8) Hĺbkový výplach uší: výplach je vhodný pre všetky plemená psíkov, ktoré trpia chronickými zápalmi, rôznymi ušnými infekciami, svrbením uší a nadmerným znečistením. Najčastejšie sú to práve prevísavé uši (kokeršpaniel, kavalier, maltezák, krížence,...), ktorým sa nedostáva dostatočného vetrania, a uši sa zaparujú. Táto služba sa vykonáva v kombinácii s kúpaním psíka.

 

Prečistenie očí a uší: vykonávame automaticky pri kúpaní, kompletnej úprave a SPA

Kontrola a vytlačenie análnych žliaz: vykonávame automaticky pri kúpaní, kompletnej úprave a SPA

Skrátenie pazúrikov: vykonávame automaticky pri kúpaní, kompletnej úprave a SPA

 

 

KONTAKT

Moldavská cesta 45
1. poschodie
Košice, Terasa
04011

OTVORENÉ PODĽA OBJEDNÁVOK
0905 151 684
Vytvorené službou Webnode