SLUŽBY

 

Poskytujeme profesionálne služby s použitím kvalitnej kozmetiky značky Iv san Bernard
Pri každej úprave dbáme hlavne na zdravie pokožky a preto prihliadame pri úprave na použitie kozmetiky vhodnej pre daný typ srsti ako aj stav kože. 

Poskytujeme nie len štandardnú starostlivosť ale aj niečo navyše.

Či už chcete psíkovi a sebe dopriať kúpeľ v luxusnej rade kozmetiky s prídavkom kaviáru či arganového oleja, alebo rovno wellness s bublinkovým kúpeľom a uvoľňujúcou masážou.

Pri kožných problémoch odporúčame liečivú silu zábalov či ozonoterapie a esenciálnych olejov, ktoré dodajú výživu, hydratáciu či odstránia napr.suchosť či kvasinky.

Zároveň ponúkame širokú škálu produktov na domácu starostlivosť, s výberom ktorých radi poradíme.
 

1) Kúpanie : základom správnej starostlivosti a peknej úpravy je kvalitná príprava srsti. Pravidelné kúpanie odstraňuje odumreté kožné bunky a srsť, a uvoľňuje miesto novým, zdravým.  Preto vám v našom salóne pred každou úpravou, psíka vždy okúpeme vo vhodnej kozmetike a ošetríme pokožku balzámom. Následne psíka vyfénujeme a prečešeme. V cene je aj skrátenie pazúrikov, kontrola a prípadné čistenie očí a uší, kontrola a prípadné vytlačenie análnych žliaz.

2) Vyčesávanie a rozčesávanie: po vhodnom kúpeli si poradíme aj s vyčesaním podsady, či so zamotanou srsťou, za použitia rozčesávačov, vhodného náradia a kvalitnej kozmetiky.

 

3) Kompletná úprava: kúpanie + úprava srsti 

Keď je už kožúšok vykúpaný a rozčesaný, môžme ho striho upraviť. Psíkov upravujeme podľa štandardu plemena, alebo vyberáme psíkovi vhodný strih podľa stavu srsti a Vašich predstáv. V cene služby je aj skrátenie pazúrikov, kontrola a prípadné čistenie očí a uší, kontrola a prípadné vytláčanie análnych žliaz.

4) Trimovanie:

Ide o špecifickú úpravu srsti u plemien (westík, bradáč, border terier, hrubosrstý jazvečík,...) ktoré si vyžadujú tento typ úpravy pre zachovanie štruktúry a kvality srsti. Trimovanie vo výstavnej kvalite nerobím, rada odporučím vhodný salón.

5) Masky a zábaly:

 Tieto dary prírody sú plné vitamínov a minerálov, ktoré čistia a vyživujú pokožku. Ich benefity môžme využiť buď ako samostatný zábal alebo v kombinácii s ozonoterapiou, ktorá dokáže ich účinky až 10 násobne zosilniť. Tým nám poskytne skvelý nástroj napr. pri liečbe rôznych kožných ochorení alebo pri výžive suchej kože, či liečbe kvasiniek. Ponúkame širokú paletu zábalov a másk , ktoré individuálne prispôsobujeme na mieru potrieb každého psíka.

Zábal hydratačný- vhodný pre všetky dĺžky a druhy srsti, obsahuje kvalitné esenciálne oleje, ktoré chlp hydratujú do hĺbky a uzamknú vlhkosť vo vnútri.

Zábal regeneračný- regeneruje všetky typy srsti, posilňuje chlp bez toho aby bol ťažký. Zabraňuje predčasnému stárnutiu chlpu, chráni srsť pred voľnými radikálmi. Dlhá srsť sa po ňom ľahko vyčesáva a udržuje rozčesaná. Krátka srsť je krásne lesklá a pevná.

Zábal na redukciu pĺznutia- ideálny pre krátku a strednú srsť, ktorá nadmerne pĺzne, srsť je mdlá a bez lesku.

Zábal na podporu rastu srsti- je to kombinácia ílového zábalu a prírodných esenciálnych olejov, ktoré vyživujú pokožku a stimulujú chlpové folikuly, čím prispievajú k podpore rastu zdravej srsti.

Zábal na suchú až lupinatú pokožku- zábal s tou najväčšou kopou výživy a prírodných olejov obnovuje štruktúru chlpu. Vhodný na ošetrenie kože so seboreou

Zábal proti svrbeniu a začervenaniu pokožky- má čistiace a antibakteriálne účinky, znižuje svrbenie kože. Dodáva koži lesk a vzdušnosť

Špeciálna starostlivosť o bezsrsté plemená- starostlivosť zameraná hlavne o kožu píkov. Oproti bežným zasrsteným plemenám je starostlivosť omnoho náročnejšia, nakoľko je koža vystavovaná vplyvom počasia a prostredia priamo. Často trpia suchou pokožkou s prítomnosťou čiernych bodiek (komedónov), hlavne na chrbte a oblasti nad chvostom. Ide o upchatie mazovych žliaz, ktoré môže viesť až k zápalom kože .

Ílový zábal- obsahuje prírodné zložky na hĺbkové čistenie kože a srsti. Vhodný pri kožných ochoreniach ako folikulitídy, komedony (čierne bodky-uhry) v oblasti mazovej chvostovej žľazy, ... Vhodný ako doplnková liečba demodikózy a dermatofytózy.

Zábal z mŕtveho mora-  je bohatý na viac ako 35 rôznych minerálov a okrem iného magnézium a potassium, ktoré lieči kožné ochorenia, pôsobí uvoľňujúco na pohybový aparát, prehreje kĺby, a podporuje tiež cirkuláciu krvi. Je ideálny pre citlivé či staršie psíky.

6) SPA - liečebné kúry - ozonoterapia a hydromasáž

Svojmu psíkovi môžte u nás dopriať aj niečo viac ☺️ Nadštandardné služby , ktoré majú liečebné, preventívne ale aj relaxačné a regeneračné účinky.

Množstvo blahodárnych účinkov  od regenerácie a liečby kožných problémov (kvasinky, bakteriálne infekcie, dermatitídy, vypadávanie srsti (alopécia), cez uvoľňujúce a povzbudzujúce kúpele na pohybový aparát pre seniorov, protipĺznuce a podsadu uvoľňujúce kúry,... Až po celkovú podporu činnosti vnútorných orgánov , ich prekrvenie a hojenie  rán po operáciách.

Služba zahŕňa SPA program podľa potreby, aplikáciu vhodnej kozmetiky, umytie šampónom a záverečné ošetrenie srsti kombináciou masiek, kondicionérov a olejov. Vysušenie srsti, prečesanie, kontrola a prípadné čistenie očí, uší, skrátenie pazúrikov, kontrola a prípadné vytláčanie análnych žliaz.

Viac o účinkoch v samostatnej sekcii TU 

 

7) Výstavná úprava: v našom salóne pripravujeme vo výstavnej úprave plemeno pomeranian a nemecký špic. Ak sa plánujete zúčastniť výstavy, odporúčam pred ňou absolvovať pravidelnú predprípravu, aby v deň "D", bola srsť v čo najlepšej kvalite.

8) Hĺbkový výplach uší: výplach je vhodný pre všetky plemená psíkov, ktoré trpia chronickými zápalmi, rôznymi ušnými infekciami, svrbením uší a nadmerným znečistením. Najčastejšie sú to práve prevísavé uši (kokeršpaniel, kavalier, maltezák, krížence,...), ktorým sa nedostáva dostatočného vetrania, a uši sa zaparujú. Táto služba sa vykonáva v kombinácii s kúpaním psíka.

 

Prečistenie očí a uší: vykonávame automaticky pri kúpaní

Kontrola a vytlačenie análnych žliaz: vykonávame automaticky pri kúpaní 

Skrátenie pazúrikov: vykonávame automaticky pri kúpaní alebo ako doplnkovú službu

 

 

KONTAKT

Moldavská cesta 45
1. poschodie
Košice
04011
0905 151 684
Vytvorené službou Webnode